Jak si vylepšit bydlení bez zbytečného utrácení?

Mnoho mladých párů, které si zařizují svoje první bydlení, nemají peněz nazbyt. Proto máte na výběr mezi mnohými možnostmi. Od koupě levného nábytku, shánění použitého v bazarech po renovaci starších, ale levných a kvalitních kousků.

b_730_f70d7f50-1bc1-4c51-b02d-87f661cd1299

Zařizování bydlení je velká finanční zátěž, co si budeme povídat. Jestliže nepatříte k těm, kteří by měli hromadu peněz navíc, jistě začnete uvažovat nad alternativou, která by byla nejen hezká, ale i levná. Podle mě je dobrým způsobem renovace – ať už menší nebo větší.

Kde sehnat nábytek, který si chceme vylepšit?

První doporučuji poptat se po rodině nebo známých, zda nevyřazují nějaký starý nábytek, který by vám darovali nebo prodali za nějakou symbolickou částku. Druhou možností je internet, tam najdete vždy alespoň něco. Je mnoho inzerentních webů, kde se nábytek prodává za levnou cenu nebo klidně jen odvoz, to v případech, kdy se chce majitel nábytku zbavit a takto to jde nejrychleji. Na škodu není ani obchůzka nějakého bazaru, kde můžete narazit na pár hezkých kousků.

room-2269594_960_720

Jaké možnosti při renovaci máme?

Jelikož je člověk tvor kreativní, až na několik set výjimek, nápadů na znovu-oživení našeho nábytku je spousta. Dobře nám mohou posloužit tapety, které lze nalepit téměř kamkoliv. Nejčastěji se s tapetou mohou polepovat skříně. Když zvolíte obyčejný dřevěný motiv, nikdy nic nezkazíte, pokud se chcete víc odvázat, můžete klidně zvolit i nějaký vkusný vzor.

Další možností je obnovení nátěru na nábytku. K tomu nám stačí nábytek obrousit od staré barvy a nečistot, poté natřít námi zvolenou barvou a nakonec přestříkat přípravkem, který zařídí lepší ulpění nátěru na zvoleném kousku. Špatnou volbou není ani kombinace více druhů nábytku do sebe, jen to chce použít nápaditost a mít trošku šikovné ruce.

bouquet-3240608_960_720

Nějaký konkrétní tip?

A ke konci vám přináším nějaký ten tip, který vám může pomoci.

Pokud renovujete židle, stačí na ně použít metodu obroušení a nového nátěru, předtím samozřejmě zkontrolovat stav židle, aby pod vámi nerupla. V jakémkoliv hypermarketu můžete koupit podsedák nebo třeba polštářek, který stačí obléct do hezkého potahu a nová židle je hotova. Hodně peněz lze ušetřit i s paletovým nábytkem, z palet si totiž můžete udělat téměř cokoliv.

fireplace-416042_960_720

A co vaše renovace? Jak probíhala?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s